RAMY Domański

Bolesława Chrobrego 28, Wrocław 50-254

Zobacz lokalizajcję

O rzemieślniku

Oprawiamy obrazy olejne, akrylowe, gwasze, grafiki, rysunki, reprodukcje a także lustra i różne nietypowe prace lub przedmioty, starając się zawsze dobrze doradzić naszym klientom, jak najlepiej dobrać oprawę do dzieła sztuki i wnętrza.
Wykonujemy ramy stylowe repliki ram zabytkowych, unikalnych, złoconych, srebrzonych i malowanych przy pomocy antycznych metod i technik, w oparciu o wzory stare lub nowe, opracowane w naszej pracowni – zawsze z dbałością o jakość i styl pracy.
Prowadzimy restaurację antycznych ram i rameczek, rzeźb, mebli złoconych, czy innych obiektów w tym także ołtarzy, ambon czy prospektów organowych w kościołach. Prace nasze wykonujemy zawsze zgodnie z zasadami sztuki rzemiosła i etyki konserwatorskiej.
Wykonujemy złocenia w każdym materiale i technice , we wnętrzach mieszkań i rezydencji, na meblach, pojazdach na kamiennych nagrobkach i rzeźbach, na wykuwanych, blaszanych i odlewanych w metalu ornamentach budowlanych, na gipsowych ornamentach i fasadach budowli.
Ważniejsze prace:
Wykonujemy oprawy i ramy dla znanych instytucji we Wrocławiu – Muzeum Narodowe, Ossolineum, Uniwersytet i Politechnika Wrocławska, kościoły różnych wyznań .
Prowadziliśmy prace restauratorskie na ołtarzach lub prospektach organowych w kościołach we Wrocławiu, Tuchowie, Krasnymstawie, Lubinie, Wałbrzychu, Walimiu, Mieroszowie, Zawoni, Środzie Śląskiej, Otyniu i wielu innych.

Oferta

Firma Ramy-Domański powstała w 1978 roku we Wrocławiu. Jesteśmy firmą rodzinną.
Ludomir Domański razem z absolwentami Wyższej Szkoły Rzemiosł Artystycznych we Wrocławiu prowadził złocenia i zdobienia wystroju pałacu prezydenckiego w Baku.
Wykonaliśmy złocenia na wyjątkowym fortepianie Luis XV, który powstał z okazji 160-lecia firmy Bechstein.
Wykonujemy złocenia dla wielu firm rzemieślniczych, między innymi robiliśmy złocenia powozów dla firmy Zenona Mendyki z Księginek.
Ludomir Domański był współredaktorem działu pozłotnictwa w internetowym „Słowniku Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki”, który powstał jako projekt Politechniki Krakowskiej.
Firma Ramy – Domański jest członkiem Cechu Rzemiosł Artystycznych we Wrocławiu.

Dodatkowe informacje

Ludomir Domański mistrz pozłotnictwa, posiada także dyplom nr 4 Mistrza Rzemiosł Artystycznych przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wykłada oraz prowadzi zajęcia z ramiarstwa i pozłotnictwa ze studentami w Wyższej Szkole Rzemiosł Artystycznych we Wrocławiu.

Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.:
09:00 - 17:00
Sob.:
10:00 - 14:00
Nied.:
nieczynne

Kontakt:

Tel.: 71 786 86 88, 501 295 060
E-mail: ramy@ramy.com.pl
WWW: http://www.ramy.com.pl

Sprawdź na mapie: